Su arıtma cihazlarınız yalnızca evlerde mi kullanılıyor ?

Ters Ozmoz’un başlıca kullanım yerleri arasında, Buhar Kazanları Besi suyu hazırlanması, Kaplamacılık, Eczacılık, Gıda ve Meşrubat Sanayi, İçme suyu Üretimi, Tıp’ da Hemodiyaliz Tedavisi Laboratuarlar, son yıllarda atık suların geri kazanılmasında arsenik giderimin de gündeme gelmiştir.

Su arıtma cihazı ile arıtılan suyu nerelerde kullanabilirim ?

Su arıtma sisteminizden çıkan suyu;
1-İçebilirsiniz,
2-Yemek,çay, kahve gibi yerlerde kullanabilirsiniz,
3-Antibiyotik hazırlarken kullanabilirsiniz,
4-Sebze ve meyve yıkamada kullanabilirsiniz (ıspanak, marul vs.),
5-Ütü suyu olarak kullanabilirsiniz.

Neden su arıtma cihazı kullanmalıyız ?

Çünkü su hayattır. Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazımızdır. Vücudumuzun yaklaşık % 70’i sudan oluşur. insan haftalarca aç kalabilir. Ancak, 2 – 2.5 günden fazla susuz kalamaz. Yani su, gıdalardanda önce gelmektedir. Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur. İçtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise? Aquakent su arıtma ile temiz ve sağlıklı içme suyunuzu evinizde kendiniz üretin..

Elektrik veya şebeke suyu kesildiğinde su arıtma sistemi devre dışı kalır mı?

Su Arıtma Sistemleri elektrik veya su kesintilerinde su arıtımı dursa bile cihaz içerisindeki geniş tank kapasitesi sayesinde su vermeye devam ederek sizi susuz bırakmaz.

Su arıtma sistemi sudaki mineralleri de arıtır mı?

Tüm arıtma sistemleri suyun içinde bulunan minerallerin bir kısmını tutmaktadır. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan tüm mineralleri sudan karşılamak istersek günde litrelerce su içmemiz gerekir. Bu nedenle yaygın bilinenin aksine vücudumuz gerekli mineralleri besinlerden almaktadır.

Arıtılmış su sağlıklı mı?

İyi dizayn edilmiş bir ters osmoz su arıtma cihazı, içme suyunda bulunabilecek tüm zararlı bakterileri, ağır metalleri ve diğer zararlı maddeleri etkin bir şekilde uzaklaştırır.

Arıtma sisteminin montajı tadilat ve onarım gerektirir mi?

Evinize taktıracağınız su arıtma sisteminin musluk bağlantısı için, evinizin müsaitlik durumuna göre evye veya tezgahınızda 12 mm’lik küçük bir delik açılarak montajı yapılmaktadır. Tezgahınızın delinmesini tercih etmediğiniz takdirde sıcak, soğuk ve arıtılmış su alabileceğiniz 3’lü musluklar da opsiyonel olarak mevcuttur. Kurulum herhangi bir tadilat ve onarım gerektirmez.

Filtre değişimi ne zaman ve nasıl yapılıyor?

Su arıtma cihazı ürünlerinin filtre değişim zamanını firmamız bilgisayar ortamında takip ederek size haber verir . Böylece sürekli taze ve temiz alkali su içme imkanı sağlar. Su arıtma cihazı filtre değişimleri, kartuş sistemi sayesinde kolayca yapılmaktadır. Filtre değişim süresi ortalama 1 yıldır. Membran filtre değişim süresi 2 ila 3 yıl arasıdır.

Su arıtma cihazlarının garantisi ne kadardır ?

Su arıtma cihazlarımızın garanti süresi 2 yıldır ve ömür boyu ücretsiz servis garantisi vardır.